Themes - Twenty Twenty-Two - en to el_GR translation catalogue (132 entries)

en: 404 content
el_GR: Περιεχόμενο 404

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
el_GR: <em>Φτερούγισμα</em>, μια συλλογή εφήμερων που σχετίζονται με τα πουλιά

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
el_GR: <em>Καρδερίνα </em><br><em>- Σπουργίτι</em>

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
el_GR: <em>The Hatchery</em>: ένα blog για τις περιπέτειές μου στην παρατήρηση πουλιών

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
el_GR: <em>Warble</em>, μια ταινία για <br>χομπίστες παρατηρητές πουλιών.

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
el_GR: <em>Βλέποντας πουλιά </em><br><em>στον κήπο</em>

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
el_GR: Ένα όμορφο πουλί που διαθέτει ένα εκπληκτικό σύνολο πολύχρωμων φτερών.

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
el_GR: Μια ταινία για χομπίστες παρατηρητές πουλιών, ένας κατάλογος διαφορετικών πουλιών, σε συνδυασμό με τους θορύβους που κάνουν. Κάθε πουλί αναφέρεται με το επιστημονικό του όνομα, ώστε τα πράγματα να φαίνονται πιο επίσημα.

en: A podcast about birds
el_GR: Ένα podcast για τα πουλιά

en: A trouble of hummingbirds
el_GR: Ένα πρόβλημα με τα κολίμπρι

en: About page with media on the right
el_GR: Σελίδα σχετικά με εμάς με πολυμέσα στα δεξιά

en: About the hosts
el_GR: Σχετικά με τους οικοδεσπότες

en: About us
el_GR: Σχετικά με εμάς

en: An icon representing binoculars.
el_GR: Ένα εικονίδιο που αναπαριστά κιάλια.

en: An illustration of a bird in flight
el_GR: Μια απεικόνιση ενός πουλιού κατά την πτήση

en: An image of a bird flying
el_GR: Μια εικόνα ενός πουλιού που πετάει

en: Blog footer
el_GR: Υποσέλιδο ιστολογίου

en: Blog posts with left sidebar
el_GR: Αναρτήσεις ιστολογίου με αριστερή πλαϊνή στήλη

en: Blog posts with right sidebar
el_GR: Αναρτήσεις ιστολογίου με δεξιά πλαϊνή στήλη

en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Site Editor features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
el_GR: Πατώντας πάνω σε γερά θεμέλια, το Twenty Twenty-Two αποδεικνύει πως σε όλους αξίζει να έχουν έναν πραγματικά μοναδικό ιστότοπο.
    Τα διακριτικό σχεδιαστικό ύφος του εμπνέεται από την ποικιλομορφία και ευελιξία των πουλιών: η επιλογή των γραμματοσειρών είναι ανάλαφρη και συγχρόνως δυναμική. Η χρωματική παλέτα εμπνέεται από τη φύση και τα σχεδιαστικά του στοιχεία διατάσσονται με χάρη πάνω στη σελίδα.
    Η πιο πολύτιμη προσφορά του Twenty Twenty-Two είναι οι πολυάριθμες δυνατότητες εξατομίκευσης.
    Αυτό το Θέμα Εμφάνισης αναδεικνύει τα χαρακτηριστικά Ολοκληρωμένης Τροποποίησης Ιστότοπου που εισήγαγε το WordPress 5.9, με αποτέλεσμα τα χρώματα, οι γραμματοσειρές και η διάταξη της κάθε ξεχωριστής σελίδας του ιστότοπού σας να μπορεί να εξατομικευθεί για να εκφράσει το ιδιαίτερο προσωπικό σας ύφος. Επιπλέον, περιλαμβάνει δεκάδες προσχεδιασμένα μπλοκ, για άριστο επαγγελματικό αποτέλεσμα με λίγα μόνο κλικ.
    Είτε χτίζετε έναν μονοσέλιδο ιστότοπο, ένα ιστολόγιο, ένα επιχειρησιακό ιστότοπο ή ένα πορτφόλιο το Twenty Twenty-Two θα σας βοηθήσει να δημιουργήσετε έναν ιστότοπο που θα εκφράζει αποκλειστικά εσάς.

en: Buy Tickets
el_GR: Αγορά Εισιτηρίων

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: Color name]
en: Background
el_GR: Υπόβαθρο

[ctx: Color name]
en: Foreground
el_GR: Προσκήνιο

[ctx: Color name]
en: Primary
el_GR: Βασικό

[ctx: Color name]
en: Secondary
el_GR: Δευτερεύον

[ctx: Color name]
en: Tertiary
el_GR: Τρίτου επιπέδου

[ctx: Custom template name]
en: Blank
el_GR: Κενό

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
el_GR: Σελίδα (Μεγάλη κεφαλίδα)

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
el_GR: Σελίδα (Χωρίς διαχωριστικά)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
el_GR: Ένα άρθρο (χωρίς διαχωριστικά)

en: Dark footer with title and citation
el_GR: Σκούρο υποσέλιδο με τίτλο και παραπομπή

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Default footer
el_GR: Προεπιλεγμένο υποσέλιδο

en: Default header
el_GR: Προεπιλεγμένη κεφαλίδα

en: Divider with image and color (dark)
el_GR: Διαχωριστικό με εικόνα και χρώμα (σκούρο)

en: Divider with image and color (light)
el_GR: Διαχωριστικό με εικόνα και χρώμα (ανοιχτόχρωμο)

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
el_GR: Προσκήνιο και φόντο

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
el_GR: Προσκήνιο και δευτερεύον

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
el_GR: Προσκήνιο και τρίτου επιπέδου

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
el_GR: Βασικό και υπόβαθρο

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
el_GR: Κυρίως και δευτερεύων

en: Extended Trailer
el_GR: Εκτεταμένο Τρέιλερ

en: Falcon
el_GR: Γεράκι

en: Featured
el_GR: Προβεβλημένα

en: Featured posts
el_GR: Προτεινόμενα άρθρα

en: Footer with logo and citation
el_GR: Υποσέλιδο με λογότυπο και παραπομπή

en: Footer with navigation and citation
el_GR: Υποσέλιδο με πλοήγηση και παραπομπή

en: Footer with navigation and copyright
el_GR: Υποσέλιδο με πλοήγηση και κείμενο πνευματικών δικαιωμάτων

en: Footer with query, featured images, title, and citation
el_GR: Υποσέλιδο με ερώτημα, επιλεγμένες εικόνες, τίτλο και παραπομπή

en: Footer with query, title, and citation
el_GR: Υποσέλιδο με ερώτημα, τίτλο και παραπομπή

en: Footer with social links and copyright
el_GR: Υποσέλιδο με συνδέσμους κοινωνικών δικτύων και κείμενο πνευματικών δικαιωμάτων

en: Footer with text, title, and logo
el_GR: Υποσέλιδο με κείμενο, τίτλο και λογότυπο

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
el_GR: Υποσέλιδο με κείμενο, υπότιτλο και συνδέσμους κοινωνικών δικτύων σε σκούρο φόντο

en: Footers
el_GR: Υποσέλιδα

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
el_GR: Κατακόρυφο δευτερεύον στο παρασκήνιο

en: Grid of image posts
el_GR: Πλέγμα απο εικόνες άρθρων

en: Grid of posts
el_GR: Πλέγμα από άρθρα

en: Grid of posts with left sidebar
el_GR: Πλέγμα αναρτήσεων με αριστερή πλαϊνή στήλη

en: Header with centered logo
el_GR: Κεφαλίδα με λογότυπο στο κέντρο

en: Header with centered logo and background
el_GR: Κεφαλίδα με κεντραρισμένο λογότυπο και φόντο

en: Header with image background
el_GR: Κεφαλίδα με εικόνα ως φόντο

en: Header with image background and overlay
el_GR: Κεφαλίδα με φόντο εικόνας και επικάλυψη

en: Header with tagline
el_GR: Επικεφαλίδα με υπότιτλο

en: Headers
el_GR: Κεφαλίδες

en: Heading and bird image
el_GR: Επικεφαλίδα και εικόνα πουλιού

en: Hummingbird
el_GR: Κολιμπρί

en: Hummingbird illustration
el_GR: Απεικόνιση ενός κολιμπριού

en: Illustration of a bird flying.
el_GR: Απεικόνιση ενός πουλιού που πετάει.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
el_GR: Απεικόνιση ενός πουλιού που κάθεται σε ένα κλαδί.

en: Illustration of a flying bird
el_GR: απεικόνιση ενός ιπτάμενου πουλιού

en: Illustration of a flying bird.
el_GR: Απεικόνιση ενός ιπτάμενου πουλιού.

en: Image of a bird on a branch
el_GR: Εικόνα ενός πουλιού σε ένα κλαδί

en: Image with caption
el_GR: Εικόνα με λεζάντα

en: Irregular grid of posts
el_GR: Ακανόνιστο πλέγμα άρθρων

en: Join my mailing list
el_GR: Εγγραφείτε στη λίστα αλληλογραφίας μου

en: Join our mailing list
el_GR: Εγγραφείτε στη λίστα αλληλογραφίας μας

en: Large header with dark background
el_GR: Μεγάλη κεφαλίδα με σκούρο φόντο

en: Large list of names
el_GR: Μεγάλος κατάλογος ονομάτων

en: Large post titles
el_GR: Μεγάλοι τίτλοι άρθρων

en: Latest posts
el_GR: Πρόσφατα άρθρα

en: Learn More
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

en: List of events
el_GR: Κατάλογος εκδηλώσεων

en: Listen on Spotify
el_GR: Ακρόαση στο Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
el_GR: Ακρόαση σε Podcast iTunes

en: Location
el_GR: Tοποθεσία

en: Logo featuring a flying bird
el_GR: Λογότυπο με πουλί που πετάει

en: May 14th, 2022, 6 PM
el_GR: 14 Μαΐου 2022, 6 μ.μ.

en: May 16th, 2022, 6 PM
el_GR: 16 Μαΐου 2022, 6 μ.μ.

en: May 18th, 2022, 7 PM
el_GR: 18 Μαΐου 2022, 7 μ.μ.

en: May 20th, 2022, 6 PM
el_GR: 20 Μαΐου 2022, 6 μ.μ.

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
el_GR: Γεια σου. Με λένε Άγγελο και βρήκες τον δρόμο για το ιστολόγιό μου. Γράφω για μια σειρά θεμάτων, αλλά τελευταία μοιράζομαι τις ελπίδες μου για την επόμενη χρονιά.

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
el_GR: Γειά σου. Ονομάζομαι Edvard και βρήκατε το δρόμο σας στον ιστότοπό μου. Είμαι μανιώδης παρατηρητής πουλιών και μεταδίδω επίσης τη δική μου ραδιοφωνική εκπομπή κάθε Τρίτη βράδυ στις 23:00. Ακούστε κάποια στιγμή!

en: POSTS
el_GR: Άρθρα

en: Page layout with image and text
el_GR: Διάταξη σελίδας με εικόνα και κείμενο

en: Page layout with image, text and video
el_GR: Διάταξη σελίδας με εικόνα, κείμενο και βίντεο

en: Page layout with two columns
el_GR: Διάταξη σελίδας με δύο στήλες

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Pigeon
el_GR: Περιστέρι

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
el_GR: Παίξτε ηγετικό ρόλο για την κοινότητά μας συμμετέχοντας στο επίπεδο των Γερακιών. Αυτό το επίπεδο σας εξασφαλίζει μια θέση στο διοικητικό μας συμβούλιο, όπου μπορείτε να βοηθήσετε στο σχεδιασμό μελλοντικών αποστολών παρατήρησης πουλιών.

en: Poster with right sidebar
el_GR: Αφίσα με δεξιά πλαϊνή στήλη

en: Pricing table
el_GR: Πίνακας τιμολόγησης

en: Proudly powered by %s
el_GR: Με την υποστήριξη του %s

en: Purchase my work
el_GR: Αγοράστε την εργασία μου

en: Query
el_GR: Ερώτημα

en: Read about me
el_GR: Διαβάστε για μένα

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Simple blog posts
el_GR: Απλές αναρτήσεις ιστολογίου

en: Small header with dark background
el_GR: Μικρή κεφαλίδα με σκούρο φόντο

en: Support my studio
el_GR: Υποστηρίξτε το στούντιό μου

en: Support the show
el_GR: Υποστηρίξτε την παράσταση

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

[ctx: Template part name]
en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

[ctx: Template part name]
en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
el_GR: Κεφαλίδα (Σκοτεινή, μεγάλη)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
el_GR: Κεφαλίδα (Σκοτεινή, μικρή)

en: Text-only header with background
el_GR: Κεφαλίδα μόνο με κείμενο με φόντο

en: Title and button header
el_GR: Κεφαλίδα τίτλου και κουμπιού

en: Title, navigation, and social links header
el_GR: Κεφαλίδα τίτλου, πλοήγησης και κοινωνικών συνδέσεων

en: Two images with text
el_GR: Δύο εικόνες με κείμενο

en: Video trailer
el_GR: Τρέιλερ βίντεο

en: Video with header and details
el_GR: Βίντεο με κεφαλίδα και λεπτομέρειες

en: WELCOME
el_GR: Καλώς ήρθατε

en: Watch our videos
el_GR: Δείτε τα βίντεό μας

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
el_GR: Είμαστε μια αδίστακτη κολεκτίβα παρατηρητών πουλιών. Είναι γνωστό ότι τρυπώνουμε μέσα από φράχτες, σκαρφαλώνουμε περιμετρικούς τοίχους και γενικά καταπατούμε για να παρατηρήσουμε τα σπανιότερα πουλιά.

en: Welcome to<br>the Aviary
el_GR: Καλώς ήρθατε στο<br>το Κλουβί

en: Wide image with introduction and buttons
el_GR: Ευρεία εικόνα με εισαγωγή και κουμπιά

en: https://wordpress.org/themes/twentytwentytwo/
el_GR: https://el.wordpress.org/themes/twentytwentytwo/

[ctx: label]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: the WordPress team
el_GR: η Ομάδα του WordPress

en: © Site Title
el_GR: © τίτλος ιστοτόπου
